Suvisordid

Suvisordid

'Konfetnoje'


'Konfetnoje'
Suvisort. Vili magemagus, kollane, kaetud joonelise punaga, keskmise suurusega. Puu saagikas, talve- ja haigusekindel. Sort on pärit Venemaalt. 


'Suislepp' OTSAS!


Hilisem suvisort. Viljad valmivad augusti teisel poolel või septembri alguses. Vili on mahlane, magushapu kuni magus, kollakasvalge, laigulise punaga (värvumine oleneb kasvukohast). Viljalihas roosakaid triipe ja laike. Puu on liigniiskuse suhtes tundlik. Hea talvekindlusega.
‘Krügeri tuviõun’ OTSAS!


Keskmise suurusega mahlased vähese hapuga magusad õunad. Keskmise kasvuga, tiheda püstaka võraga. Viljakandmise algus on puul varane, vahel juba puukoolis. Hea saagikus. Haiguskindlus on keskmine kuni hea. Talvekindlus keskpärane.

‘Martsipan’  OTSAS!

SUVESORT. Vili on keskmise suurusega, viljaliha tihe, magemagusa maitsega. Põhivärvus on rohekaskollane, triibulise punaga. Tarbimisküps on augusti lõpus, ning säilib paar nädalat. Keskmiselt saagikas ja haiguskindel. Vajab head viljakat mulda. Talvekindel. Vili on töötlemisväärtuseta. Sobib koduaeda.

‘Valge klaarõun’ OTSAS!

Vili on suur, ümarkooniline, kollakasvalge, ilma punata. Magushapu, maitsev, üleküpsenult jahune, vahel ka klaasjas. Koristus ja tarbimisküps augusti teisel poolel, säilib lühikest aega. Varaviljuv ja viljakas, mullastiku suhtes nõudlik, keskmise talvekindlusega. Puuviljamädaniku ja kärntõve õrn.

‘Tallinna pirnõun’  OTSAS!


'Tallinna pirnõun'

Suvisort. Viljad valmivad augusti teisel poolel või septembri alguses.
Vili on väheldane, valkjaskollane, kaetud karmiin­punaga. Viljaliha rohekasvalge, mure, magusa pirnimaitsega.
Puu vajab head kasvukohta ja viljakat mulda. Kartlik liigniiskuse ja külma pinnase suhtes.

Lisa ostukorvi