Õunapuud.

Hind: 19,90 €


Suvisordid.


'Jaani suveõun'

Suvisort. Valmib august – september. Vili triibulise punaga, väga ilus. Viljaliha hapukas-magus. Puu saagikas, haigus- ja talvekindel. Sort varem tuntud nimega 'Suure-Jaani Suveõun' – pärit Eestist.'Konfetnoje'

Suvisort. Vili magemagus, kollane, kaetud joonelise punaga, keskmise suurusega. Puu saagikas, talve- ja haigusekindel. Sort on pärit Venemaalt.'Suislepp'

Hilisem suvisort. Viljad valmivad augusti teisel poolel või septembri alguses. Vili on mahlane, magushapu kuni magus, kollakasvalge, laigulise punaga (värvumine oleneb kasvukohast). Viljalihas roosakaid triipe ja laike. Puu on liigniiskuse suhtes tundlik. Hea talvekindlusega.
.


‘Krügeri tuviõun’

Keskmise suurusega mahlased vähese hapuga magusad õunad. Keskmise kasvuga,tiheda püstaka võraga. Viljakandm ise algus on puul varane, vahel juba puukoolis. Hea saagikus. Haiguskindlus on keskmine kuni hea. Talvekindlus keskpärane.

‘Martsipan’  

SUVESORT. Vili on keskmise suurusega, viljaliha tihe, magemagusa maitsega. Põhivärvus on rohekaskollane, triibulise punaga. Tarbimisküps on augusti lõpus, ning säilib paar nädalat. Keskmiselt saagikas ja haiguskindel. Vajab head viljakat mulda. Talvekindel. Vili on töötlemisväärtuseta. Sobib koduaeda.‘Valge klaarõun’ 

Vili on suur, ümarkooniline, kollakasvalge, ilma punata. Magushapu, maitsev, üleküpsenult jahune, vahel ka klaasjas. Koristus ja tarbimisküps augusti teisel poolel, säilib lühikest aega. Varaviljuv ja viljakas, mullastiku suhtes nõudlik, keskmise talvekindlusega. Puuviljamädaniku ja kärntõve õrn.Sügissordid. Hind: 19,90

'Auksis'

Sügissort. Valmib septembris ja on kauasäiliv. Vili on keskmise suurusega, laiümar kuni lai, helekollast põhivärvust katab vähemalt pooles ulatuses karmiinpuna. Viljaliha on kollane, üsna tihe, hapukasmagus, mahlane ja hea maitsega. Viljadel on sügisõuna kohta pikk kasutusaeg. Varaviljuv, saagikas, talvekindel. Sort on aretatud Babtais, Leedus 1951. aastal.

'Kallika'

Varajane sügissort. Viljad valmivad septembris – oktoobris. Vili suur, ovaalne, kollasel põhivärvusel osaline puna. Väga maitsev ja magus. Puu on varaviljuv ja saagikas. Hea haigus- ja talvekindlusega. Sordi on aretanud Kalju Kask Pollis.


‘Liivi Kuldrenett’

Sügissort. Puu on varaviljakas ja väga saagikas. Vili keskmine. Põhivärvus kollakasroheline, kahvatu-punase jumega. Viljaliha tihe, kõva, vürtsikas, magusa maitsega. Valmib septembris. Viljub igal aastal. Kõrge saagikus. Vajab viljakat mulda. Ei sobi märg kasvukoht. Haiguskindlus hea, talvekindlus rahuldav.

'Tiina'

Sügissort. Koristatakse septembri esimesel poolel, tarbimisperiood oktoobrist detsembrini. Varajase saagikoristuse ja heade hoiutingimuste korral säilib jaanuarini. Viljad on ühtlase kujuga munajad või ümarovaalsed, valdavalt suurepoolsed. Põhivärvus rohekaskollane, mis päikese poolt kaetud vaarikapunaste triipudega. Viljaliha on keskmise tihedusega, valge, mahedalt magus, mahlane. Lauaõun. Puu hakkab vara vilja kandma ja on saagikas. Küllaltki tugeva kasvuga ja üsna hõreda võraga. Hea talvekindlusega.Talisordid. Hind: 19,90

'Alesja'

Taliõun, viljad säilivad aprillikuuni. Vili keskmise suurusega munajas kuni laimunajas, enamasti tumeda punaga kaetud. Viljaliha on mahlane, peeneteraline, keskmise tihedusega, hapukasmagus. Puu on madalakasvuline, tiheda võraga, külmakindel. Sort aretatud Valgevenes.


'Cortland'

Kauasäiliv taliõun. Heas hoidlas säilivad haigustest vabad õunad kevadeni. Vili ümar kuni laiümar. Põhivärvus on rohekaskollane, kattevärvus tumedam punane, kuid sageli ei kata see õuna üleni. Viljaliha on valge, peeneteraline, hapukasmagus. Õunad sobivad ka mahla ja kompoti valmistamiseks ning kuivatamiseks. Ilusa välimuse ja hea maitse tõttu üks meeldivamaid taliõunu. Peamine puudus on nakatumine kärntõppe, mistõttu vajab pritsimist seenhaiguste vastu. Aretati USA-s Genevas alates 1898. Aastast, mil ristati ’Ben Davis’ ja McIntosh’.


'Ligol'

Aretatud Poolas sortide 'Linda' ja 'Golden Delicious' ristamise teel. Vili on suur kuni väga suur, ümarkooniline, märgatavate ribidega karikapoolses otsas. Koor on kollakasroheline, sile , läikiv, osaliselt kaetud iseloomuliku hajuva karmiinpunase punaga, mille intensiivsus oleneb ilmastikust. Viljaliha on eriti mure, mahlane, intensiivse aroomiga, magushapu. Puu on keskmise kasvutugevusega, tugeva ja tiheda võraga. Saagikas. Keskmise külma- ja kärntõvekindlusega. Taliõun, viljad korjatakse septembris, säilivad 5-6 kuud.Pereõunapuud. 

2 sorti. Hind: 32,00

Variant 1 - 'Auksis' + 'Kuldrenett'

Variant 2 - 155+'Sügisdessert'


3 sorti. Hind: 37,00

Variant 1 - 'Dolgo' + 'Sõstraroosa' + 'Valge Klaar'

Variant 2 - 'Liivi kuldrenett' + 'Melba' + 'Pirja'

4 sorti. Hind: 47,00

Variant 1 - 'Katre' + 'Konfetnoje' + 'Liivi kuldrenett' + 'Suislepp'

Variant 2 - 'Pärnu tuviõun' + 'Melba' + 'Valge klaar' + 'Martsipan'

Variant 3 - 'Antonovka' + 'Konfetnoje' + 'Sügisdessert' + 'Kaja'