Sõstrad

MUST SÕSTAR

'Karri' HETKEL OTSAS!

Marjad on mustad, suured, pikkades kobarates. Küpsevad üheaegselt. Sobivad hästi laua- ja tööstusmarjaks.
Põõsas on üsna tugeva kasvuga, püstine või veidi laiuv.
Sort on keskvalmiv, saagikas, hea talvekindluse ja vastupidavusega jahukastele ja pahklestale.

'Vertti' HETKEL OTSAS!

Keskvalmiv. Mari kollakasroheline, tumedate täppidega, väheldane kuni keskmine, maitse magus, kobar lühike.
Sobib hästi veini valmistamiseks. Põõsas talvekindel, vastupidav jahukastele, pole eriti saagikas.

'Gofert'

Viljad on keskmise suurusega, ümarad, asetsevad keskmise pikkusega kobarates. Viljaliha mahlane hea magushapu maitsega. Põõsas on keskmise kasvutugevusega, veidi laiuv. Sort on on keskvalmiv, talvekindel, saagikas karusmarja- jahukastele ja sõstra-pahklestale hea ning lehevarisemisetõvele mõõduka vastupidavusega. Poolas läbiviidud katsete põhjal sobib masinkoristuseks ja ka maheviljelusse.


'Triton'

Marjad on mustad, läikivad, õhukesekestalised , keskmise suurusega kuni suured, kobarad pikad. Viljaliha keskmise mahlakusega ja üsna hea maitsega. Sobiv tööstus- ja dessertmarjaks.
Põõsas jõulise kasvuga, püstise kasvulaadiga. Asendusvõrseid annab rohkesti.
‘Triton’ on keskvalmiv, esialgsetel andmetel saagikas, jahukastele ja pahklestale vastupidav. Levinud Põhjamaades. Soome andmetel ei sobi masinkorjeks, kuna oksad on haprad.

'Tisel'

Viljad on keskmised kuni suured (keskmine mass 1,2 g), lühikestes või keskmistes kobarates. Paistab silma marjade väga suure C-vitamiini sisalduse poolest On soovitatud töötlemiseks ja sügavkülmutamiseks.
Põõsas on keskmise kuni jõulise kasvuga, püstine, kuid mõningal määral laiuvusele kalduv. Sort on hilisepoolse valmivusega, esialgsetel andmetel hea saagikuse, talvekindluse ja vastupidavusega karusmarja-jahukastele, lehevarisemisetõvele ja sõstra-pahklestale. Aretajate andmetel sobiv masinkoristuseks.


PUNANE SÕSTAR

'Jonkheer van Tets'

'Jonkheer van Tets' OTSAS!

Varajane. Mari suur, särav, suhteliselt magus, tumepunane, õhuke kest, kobar pikk. Põõsas saagikas, kõrge kasvuga, oksad võivad olla haprad, talve- ja haiguskindel. Sordi on aretanud Hollandis J. Maars 1931.


'Viksnes'

'Viksnes' OTSAS!

Varajane, valmib juuli alguses. Marjad on tumekirsipunased, keskmised kuni suured, pikkades kobarates. Nii värvilt kui ka maitselt midagi punase ja musta sõstra vahepealset. Tänu kummalisele tonaalsusele äratavad tähelepanu. Maitselt üsna mahedalt magushapud, aga mahlased.
Põõsas on keskmise kasvuga, hoiab oksi kenasti ülespidi.
Talve- ja haiguskindel. Väga saagikas.

VALGE SÕSTAR

'Bajana'


'Bajana' HETKEL OTSAS!

Keskvalmiv. Mari magus, kobar väga pikk.
Põõsas keskmise kasvuga, haiguskindel.  Sort on pärit Venemaalt.'Jüterbogi valge' HETKEL OTSAS!


Keskvalmiv. Viljad helekreemid, läikivad, õhukese kestaga, keskmise suurusega, pikas kobaras suhteliselt tihedalt. Viljaliha mahlakas, magushapu maitsega.

Põõsas keskmise suurusega, veidi laiuv. Sort saagikas, hea või väga hea talve- ja haiguskindlusega.


'Versailles valge' HETKEL OTSAS!

Keskvalmiv. Viljad helekreemid, läikivad, õhukese kestaga, keskmise suurusega, suhteliselt pikas kobaras tihedalt. Viljaliha mahlakas, magushapu maitsega.

Põõsas keskmise suuruse ja laiuvusega. Sort saagikas, hea või väga hea talve- ja rahuldava haiguskindlusega.
Pole saadaval