Maasikad

Pakume potistatud maasika frigotaimi
.

MEIE PAKUTAVAD SORDID 2022:
 

'Polka'
Kategooria A ja A++
Eestis kõige hinnatum maasikasort! Viljad on säravpunased, suured kuni keskmised, suhteliselt ühtlase valmivusega, hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Viljaliha helepunane, tihe, väga hea magusa maitsega lauamari. Puhmas keskmise kasvutugevusega, tütartaimi annab rikkalikult. Suurepärase saagikusega ja suhteliselt talvekindel. Vastuvõtlik lehti kahjustavatele seenhaigustele ja maasikalestale. Vastupidav hahkhallitusele. Vajab lõpumarjade peenenemise saagiperioodil tugevat kastmist. Viljad valmivad juuli algul.

'Rumba'
Kategooria A ja A++
Magusa maitsega varasepoolne maasikas. Viljaliha on helepunane, maasikas ise säravpunane. Marjad on keskmise suurusega või pigem suured. Suhteliselt ühtlase valmivusega, hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Aretatud Hollandis, kuid kasvatatakse Põhjamaades. Taim on hea saagikusega ja suhteliselt külmakindel.

'Sonata'
 Kategooria A
Polka ja Elsanta ristand. Elsantast 2 päeva hilisem sort. Viljad on koonilised ja ühtlase suurusega, mahlased ja ilusa säravpunase värviga ning suurepärase maitsega. Viljaliha roosa, tiheda konsistentsiga. Väga saagikas sort kvaliteetsete viljadega, ei lõhene paduvihmadega. Kerge korjata, ei tumene korjamisjärgselt. Sobib nii lauamarjaks kui ka töötlemiseks. Puhmas jõulise kasvuga, kompaktne, tütartaimi annab keskmiselt. Istutada natuke hõredamalt kui tavaliselt. Hea talvekindlusega. Hea saagi saamiseks vajab rohkem magneesiumi ja mikroelemente. Vastupidav jahukastele, kuid vastuvõtlik närbumistõvele ja hahkhallitusele. Kuumad ilmad õitsemise ajal ei vähenda saagi kvaliteeti ja saagikust. Valmimisaeg juuli alguses.


'Allegro'
Kategooria A 

Varajane sort, mis on vähem vastuvõtlik öökülmadele (lehed katavad õisi ja marju). Marja kaal ~20 grammi, varajastest sortidest magusam (võrreldes Rumba ja Cleryga). Läikivad punased viljad, mida saab hästi säilitada. Marjad on suurepärase maitsega. Tugeva kasvuga ja vähem vastuvõtlik mullahaigustele. Vastuvõtlikum antraknoosile.


'Salsa'
Kategooria A ja A++
Saagikas, suureviljaline sort. Marjad on erepunased, viljaliha roosakasvalge. Kujult koonilised, väga suured ja mahlased. Hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Puhmas on tugev, püstise kasvuga ning annab palju tütartaimi. Vastupidav hilistele öökülmadele. Marjad valmivad juunis-juulis. Vastupidav närbumistõvele ja lehti kahjustavateleseenhaigustele. Vastuvõtlik maasikalestale.

'Asia' 
Kategooria A

Keskmiselt varajane sort. Taimed on jõulised, suurte lehtedega. Marjad püsivad terve hooaja vältel väga suured (marja kaal ~27g). Marjad on pika koonilise kujuga, mahlased, läikivad, hea maitsega, tumepunased nii seest kui väljast. Tugeva struktuuri ja pika säilivusajaga sort. Vastuvõtlik jahukaste ja antraknoosi suhtes. Suhteliselt talvekindel sort.

'Figaro' UUS MEIE SORTIMENDIS!
Kategooria A ja A++
Keskvarajase saagikande algusega, kiiresti populaarsust koguv sort. Puhmik püstine, jõulise kasvuga ning moodustab suured helerohelised lehed. Viljad on suured, ümarkoonilise kujuga, erkpunased, läikivad. Maitselt magusad, seda eriti päikselise ilma korral. I klassi marjade keskmisest suurem osakaal saagis. Sobib avamaa viljeluseks ning ka killetunnelites kasvatamiseks. Hea käitlemiskindlusega ja säilivusega. Hea vastupidavusega hahkhallitusele, kuid samas vastuvõtlik viljamädanikule ja juure mädanikule.

`Senga Sengana`
Kategooria A
Viljad on keskmise suurusega, tumepunased pruunika varjundiga, tugeva läikega, ilusa välimusega. Viljaliha punane kuni tumepunane, tihe, tugeva vürtsise maitsega. Marjad esimestes korjetes suured, hiljem keskmise suurusega. Transporditavus hea. Puhmas keskmine kuni suur, tiheda, tumerohelise lehestikuga, laiuv. Tütartaimi annab keskmiselt ja need moodustuvad hilja. Keskmise saagikusega. Talve- ja põuakindlus hea. Maasikapunapõletikule ja -jahukastele vastupidav. Vastuvõtlik hahkhallitusele ja laikpõletikule. Hahkhallituse vastu aitab hõredam istutus ja lämmastikväetamise piiramine. Valmib juulis pikema aja vältel. Hea kompoti- ja külmutusmari, sobib ka lauamarjaks. Aastate lõikes annab stabiilset saaki.

`Elsanta`

Kategooria A
Hea sort kasvuhoonesse. Keskvalmiv. Viljad säravpunased, suured, ümarkoilised, hea säilivuse, käitlemiskindluse ja korjatavusega. Viljaliha helepunane, tihe, hea aroomi ja maitsega. Puhmas jõulise kasvuga, laiuv, suurte lehtedega, tütartaimi annab keskmiselt. Soodsa talve järel väga saagikas. Hahkhallitusele üsna vastupidav, vastuvõtlik närbumistõvele ja teistele mulla kaudu levivatele haigustele. Talvekindlus puudulik, vajab lumevaesel talvel katet.