Kirsipuud.

HAPUKIRSIPUUD. Hind: 19,90


'Malõshka'

Varajane hübriidsort. Viljad suured, mahlased, viljaliha erepunane. Hea transpordikindlusega lauamarjad. Puu kõrgus kuni 2,5m. Stabiilse saagikusega, külmakindel. Sort isesteriilne. Aretatud Venemaal Saraatovi katsejaamas.

MAGUSKIRSIPUUD. Hind 19,90: 

'Aleksandrs'

Saagikas sügissort. Vili suur, roheline ja kaetud õrna punega. Viljaliha peeneteraline, meeldiva hapukasmagusa maitsega. Koristada septembri algul, heades tingimustes säilib oktoobrini. Külmakindel ja vastupidav haigustele. Iseviljuv.

'Madissoni roosa'

Keskvalmiv või hilisepoolne juuli keskpaik või mõned päevad hiljem. Vili on suur, helepunane.
Viljaliha kollakasroosa, väga meeldiva maitsega, mahl roosakas. Hea lauamari, sobib ka hoidistamiseks. Puu on keskmise kasvutugevusega, hõreda võraga. Talvekindel. Nõrk kuni rahuldav isetolmleja, saaki parandab teise sordi õietolm. Sordi on aretanud Emil ja Helgi Madisson Kohtla-Järvel asuvas koduaias.‘Meelika’  

Puu on keskmist kasvu, ümmarguse võraga. Saagikas, isetolmleja ja hea tolmuandja teistele sortidele. Saagi suurendamise eesmärgil sobib tolmuandjaks ‘Arthur’. Talvekindel. Hea haiguskindlusega. Vili valmib juuli teisel nädalal, on väikesevõitu, ovaalne, mustjaspunane või must. Viljaliha tumepunane, pehme, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav.

‘Meelika’'Piret' alusel VC-13. Hind: 22,90: 

Keskvalmiv. Vili väheldane, südajas, läikiv, tumepunane. Viljaliha pehme, tumepunane, hapukasmagus. Mahl on tumepunane. Sobib nii värskelt tarbimiseks, hoidisteks kui ka sügavkülmas säilitamiseks. Puu on nõrgakasvuline, ümara kompaktse võraga. Talvekindel ja saagikas. Oma õietolmuga ei vilju. Sobib mahekasvatuseks. Sordi aretas Polli aiandusuuringute keskuses Kalju Kask.