Feromoonpüünis ploomimähkurile

NORM 1 püünis ühele ploomipuule

Feromoonpüünis ploomimähkuri liblikate püügiks.
Ploomimähkuri (Grapholita funebrana) röövikute poolt kahjustatud viljade kasv peatub ja need varisevad enneaegselt.

Liblikate lendlus toimub pärast ploomipuude õitsemist ühe kuni kahe kuu jooksul. Emasliblikad munevad peale lendlust ja paaritumist noortele viljadele munad, millest 7-10 päeva pärast kooruvad röövikud, kes sisenevad viljadesse. Sisenemisava kohale tekib läbipaistev kummitaoline tilgake.

Kahjurite jälgimine. Püünise abil saate avastada kahjuri olemasolu oma aias ja otsustada keemilise tõrje vajalikkuse üle. Riputada püünis u 2 m kõrgusele ja kontrollige neid iga nädal. Kui püünises on nädala jooksul kogunenud 10 või rohkem liblikat, on soovitav teha pritsimine ja jätkata ploomimähkuri arvukuse jälgimist, et otsustada pritsimist on vaja korrata.

Kahjurite püük. Kahjurite arvu vähendamiseks püünisega tuleb arvestada üks püünis ühe täiskasvanud või kahe noore ploomipuu kohta. Püünised riputada u 2-3 m kõrgusele, sest ploomimähkuri liblikad lendlevad puuvõra ülemises kolmandikus.

3-4 nädala möödudes tuleks tolmunud ja putukate ning prahiga kattunud liimpõhi ja feromoonkapsel püünises välja vahetada.  

Pakend:  2 plastikpüünist, 4 feromoonkapslit, 4 liimistatud kleeppõhja, 4 kinnitusdetaili.

Läbi müüdud