Hortensia

Aedhortensiad eelistavad niiskemat, viljakat mulda ja vajab kaitset kuivade tuulte eest. Rikkalikuks õitsemiseks on neid vaja kuival perioodil kasta ja väetada, vajaduse korral ka põõsaid tagasilõikamisega noorendada. Vanemate põõsaste oksi tuleb 2/3 ulatuses tagasi lõigata. Päris vanad oksad eemaldada täielikult. Mida tugevamini lõigata, seda rohkem tuleb ka väetada. Puukujuliseks kujundatud aedhortensial eemaldatakse võrast ristuvad oksad ja kärbitakse ülejäänuid nii, et võra oleks ühtlase kujuga.

Aedhortensia on üks ilusamiad põõsaid, eriti väärtuslik seetõttu, et õitseb hilja, mil teisi õitsvaid põõsaid on vähe.

'Limelight'
 - kummastavate rohekasvalgete suurte õisikutega sort, mis on noppinud rohkesti aiandusauhindu. Ta on hollandlaste näputööna valminud peibutis. Ta kasvab kuni 2 m kõrgeks ja õisikud võivad olla oma 25 cm pikad. Kõige kummalisem on see, et rohekad õisikud värvuvad sügise edenedes üsna erkroosaks.
'Magical Candle'
Püramiidsekujuga õisikud on esmalt rohekasvalged, ajapikku muutuvad ned aga üha roosamaks. Õitseb sama aasta võrsel väga rikkalikult, VII-IX.

'Magical Moonlight'
Tiheda võraga keskmine põõsas. Tumerohelised lehed. Erakordselt suurte õisikutega (kuni 40/+cm!) ja tugevate vartega sort. Õied koondunud väga tihedatesse õisikutesse, mis alguses on roheka tooniga. Avanedes õiekobarad valged.


Lisa ostukorvi